Pico
Joined: 18 Jan 2004
Posts: 248
Location: HostMachine.net
|
Posted: 11.6.2005, 16:55 Post subject: MSN messanger - ADD smiley / DODAJ smeškota |
|
|
Pri nadgradnji MSN messangerja iz prve 7.0 BETA verzije na novo verzijo 7.0.0813 je marsikdo opazil, da je izginila opcija "DODAJ", ko klikneš z desnim miškinim gumbom na smeškota v pogovornem oknu.
Hec jev tem, da ta funkcija NI izginila, ampak je samo onemogočena za določene države. Iz katere države pa je uporabnik, se pa nastavi v vašem .NET passportu.
Kdor torej želi ponovno vklopiti možnost kraje smeškov, mora spremeniti državo v nastavitvah .NET passporta.
Kako to naredimo?
Na naslovu https://register.passport.net/editprof.srf se vpišemo s svojim MSN e-mailom in geslom, nato pa v nastavitvah izberemo neko drugo državo, na primer:
država: USA
mesto: New York
ZIP koda: 10265
Shranimo nastavitve, eventuelno sprejmemo pogoje, če nas tako vprašajo, nato pa se IZPIŠEMO iz MSN messangerja in ponovno vpišemo.
Od tu naprej bomo imeli na voljo tudi opcijo ADD SMILEY oz. DODAJ SMEŠKA v pogovornih oknih.
Stranski učinki?
Odvisno od države, ki smo si jo izbrali, lahko v nekaterih primerih dobimo v glavnem oknu MSN messangerja cel niz dodatnih ikon, ki so pa v praksi po mojem mnenju čisto neuporabne.
Zaenkrat še nisem odkril, kako se jih znebimo.
Pravni pouk?
Verjetno tako izmišljanje države bivanja ni ravno po vseh zakonih, vendar močno dvomim, da bi se našel kak zakon pri nas, po katerem bi bilo to dejanje kaznivo oz. sankcionirano. Tu ne gre za pridobivanje neke materialne koristi, kot tudi ne za kršenje avtorskih pravic ali povzročanja škode tretjim osebam.
Zato ne smatram tega dejanja spornega. |
|